محل تبلیغات شما
 
فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم تشییع پیکر امیر سرتیپ دوم سعید پور داراب از یادگاران و پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: ایشان از جمله افسرانی بود که در دوران دفاع مقدس نقش بی‌بدیلی از خود به یادگار گذاشت و سند واقعی دفاع مقدس بود.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این مراسم افزود: امیر سرتیپ دوم پورداراب از فرماندهان بزرگواری بود که با رشادت و مدیریت فکری خود در فتوحاتی که در صفحات مقدس دفاع مقدس صورت گرفته حضور داشت و توانست دو مدال فتح را از دستان مقام معظم رهبری (حفظه‌الله‌تعالی) دریافت کند.
وی افزود: او از افسران باسوادی بود که پس از سال‌های دفاع مقدس هم نقش خود را در تاریخ‌نویسی دفاع مقدس به منصه ظهور رساند و امروز یخشی از کتاب‌هایی که بیان کننده نقش ارتش و نیروی زمینی محوری در دفاع مقدس است، مرهون تلاش و مجاهدت های مرحوم امیر سرتیپ دوم پورداراب است.
 او ادامه داد: فرمانده‌ای که امروز پیکر مطهرش بر دستان همرزمانش تشییع می‌شود، مصداق عینی انسان با شرافت و ولایتمداری است که لحظه‌ای در انجام وظایفش درنگ نکرد و با جانفشانی در جبهه‌های حق علیه باطل حاضر شد.
امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه امیر سرتیپ دوم پورداراب در دوران دفاع مقدس نفس به نفس و قدم به قدم با شهدا حرکت کرد و رهبر و امام خود را همواره یاری کرد، افزود: او نمونه بارز ولایتمداری بود.
وی اضافه کرد: جبهه‌های جنوب کشور اگر زبان باز کنند، حدیث مفصلی از رشادت‌های ولایتمدارانه، تلاش‌های مجدانه و اقدامات شجاعانه و عاشقانه او خواهند گفت.
فرمانده نزاجا یادآور شد: امیر سرتیپ دوم پورداراب جنگ را با فرماندهی گردان تجربه کرد و سپس بعنوان افسر عملیات لشکر کار را ادامه داد و در نهایت فرماندهی تیپ و جانشینی لشکر ۲۱ حمزه را بر عهده گرفت.
امیر سرتیپ حیدری تأکید کرد: کسب دو نشان فتح از دستان نورانی فرمانده معظم کل قوا برازنده امیر سرتیپ پورداراب و بیانگر رشادت‌های او در دوران دفاع مقدس بود چراکه دریافت ۲ نشان فتح برای یک فرمانده، بسیار نادر بوده است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان با بیان اینکه درگذشت شهادت‌گونه این فرمانده نامی دوران دفاع مقدس را به محضر رهبر معظم شهدا و خانواده شریف و صبور و ایشان تسلیت عرض می‌کنم،گفت: ان‌شاءالله خداوند او را با شهدا محشور کند و ما را ادامه‌دهنده راه این فرمانده ولایی قرار دهد.

www.mesaghnews.com

معرفی بهترین جنگنده های نیروی هوایی ایران

جنگنده ناکام نسل پنجم روسیه MIG-1/44 Flatpack

بررسی توان وسطح فن آوری ایران جهت تولید جنگنده

مقدس ,امیر ,سرتیپ ,دفاع ,پورداراب ,فرمانده ,امیر سرتیپ ,دفاع مقدس ,سرتیپ دوم ,دوم پورداراب ,نیروی زمینی ,امیر سرتیپ پورداراب ,امیر سرتیپ حیدری ,فرمانده نیروی زمینی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jamie's collection فانوس خاموش به گشت و گذار در سراسر دنیا Feels good mezideg همسفران نمایندگی استاد معین مجله خبری پارس ماه دفترچه تاملات و مکاشفات تبلیغات رایگان لایف بیوتی James's game tromecerun